Науково-методична лабораторія природничо-математичної, інформатичної та STEM-освіти
 
.

#Дискусійний простір#інформатична галузь#життєвікомпетентності #НУШ #освіта #вчителі

20 бер. 2025
Дискусійний простір: «Як формувати життєві компетентності на уроках інформатики у 8-му класі?» 1,5 години плідної дискусії, обміну досвідом та інсайтів – саме так пройшов дискусійний простір, присвячений формуванню життєвих компетентностей на уроках інформатики у 8-му класі.

17 березня 2025 року пройшов Дискусійний простір на тему «НУШ: свобода і можливості вчителя та учня» для інформатичної галузі.

Учасники:

У дискусійному просторі взяли участь вчителі інформатики, методисти Одеської області.

Експертки – Наталія Морзе та Ольга Барна – поділилися своїм досвідом та представили практичні поради щодо того, як зробити уроки інформатики не лише цікавими, а й корисними для життя.

 

 

Ключові тези:

  • Інформатика – це не лише про коди та програми, а й про розвиток критичного мислення, креативності, комунікативних навичок та вміння працювати в команді.
  • Важливо інтегрувати в уроки завдання, які моделюють реальні життєві ситуації, де учні зможуть застосувати свої знання та навички.
  • Використання інтерактивних методів навчання, проєктної діяльності та проблемно-орієнтованого навчання сприяє активному залученню учнів та розвитку їхніх життєвих компетентностей.
  • Формування цифрової грамотності та безпеки в Інтернеті – невід'ємна частина сучасного уроку інформатики.
  • Важливість співпраці вчителів з батьками та громадою для створення сприятливого середовища для розвитку життєвих компетентностей учнів.

Учасники отримали практичні рекомендації та інструменти для формування життєвих компетентностей на уроках інформатики.